Alături de oficialii orașului Bistrița, prezenți la Primărie pentru conferința oficială a Semimaratonului Eroilor Invictus Bistrita , am avut bucuria să fiu parte dintr-un moment cu adevărat special.
Împreună cu Gabriel Lazany primarul municipiului Bistrița, Florin Boc , director de eveniment, Simona Budurlean, director adjunct de eveniment, @Dana Negrea , voluntar, Gabriel Czifrak, coordonator militar răniți, Adrian Manutiu, ambasador Invictus Romania, Dan Tămaș, vicepreședinte al Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, și Eugen Cozma, director al Clubului Gloria Bistrița, am vorbit despre ceea ce înseamnă cu adevărat această competiție. ![]()
Nu este doar sport. Este respect pentru militarii răniți, pentru eroii noștri. Este modul prin care le arătăm că suntem alături de ei.
Sunt bucuros, responsabil și onorat să reprezint ca ambasador , un astfel de eveniment.
Înscrierile sunt deschise. Vă așteptăm în număr cât mai mare. ![]()
![]()
Tot timpul #TheRadaWay




